Nádherné svatební účesy pro nevěsty a svatebčany: Vytvořte si dokonalý vzhled pro váš velký den!

Svatební Účesy

Na svatbě je účes jedním z nejdůležitějších prvků. Nejenže musí být krásný a vkusný, ale také funkční a odolný. Svatební účesy se liší podle stylu svatby, typu vlasů a osobních preferencí nevěsty či svatebčanů. V tomto článku se budeme věnovat inspiracím pro účesy na svatbu pro ty, kteří hledají elegance a dokonalost spojenou s praktičností.

Historie svatebních účesů

Historie svatebních účesů se datuje až do starověkého Egypta, kde nevěsty ukládaly své vlasy do komplikovaných copánků. V Řecku byly oblíbené účesy s výraznými ozdobami, jako například olivovým věncem na hlavě nevěsty. Ve středověku se rozšířily korunovační čelenky a přilbušky, které symbolizovaly šlechtický původ nevěsty. V novověku pak převládaly kadeřnické tkaniny a rafinované drdoly. Dnes jsou oblíbené volnější účesy, doplněné květinovými aranžmá nebo jemnými ozdobami z perel či kamínků. Svatební účes tak mnohdy odráží nejen módní trendy dané doby, ale i osobní styl a vkus nevěsty či ženicha.

Trendy v svatebních účesech

Svatební účesy jsou pro nevěsty a svatebčany nezbytnou součástí dokonalého vzhledu. Stejně jako móda se mění i trendy v oblasti svatebních účesů. V posledních letech je stále populárnější volba přírodních a volných účesů, které působí velmi romanticky a svůdně. Druhou velkou tendencí jsou pak letos roztomilé kadeře, s jemným objemem na koruně hlavy, čímž se dosahuje podmanivosti s ukázkovou jednoduchostí.

Kromě toho existuje také trend směrem ke stylu vintage, který nabývá na popularitě zejména mezi milovnicemi starých filmů a retro módy. Účesy z této éry spojují romantiku s elegancí a šarmem starých dob.

Dalším trendem jsou korunky květin, které skvěle doplňují každý vzoratý svatební účes. Květiny dodají lehkost, jiskru a barevnost celkovému vzhledu.

V neposlední řadě bych ráda zmínila i oblíbený trend letos: krátké svatební vlasy! Krátké vlasy jsou neuvěřitelně populárním stylem v oblasti účesů a nyní se tato tendence velmi rychle šíří i do světa svatebních účesů. Naskýtají se tak nové možnosti a alternativy v této oblasti.

Toto jsou jen některé trendy v oblasti svatebních účesů, ale samozřejmě každá nevěsta nebo ženich volí styl, který jim nejlépe vyhovuje a dokáže je reprezentovat.

Účesy pro nevěsty

Svatební účesy jsou důležitou součástí dokonalého vzhledu nevěsty i svatebčanů. Záleží na individuálním vkusu a typu vlasů, který účes je pro konkrétní den nejlepší volbou. Mezi oblíbené trendy patří romantické květinové ozdoby, bohemské drdoly, elegantní copánky a kadeřavé vlny. Kromě tradičního bílého ženichova saka hrají klíčovou roli také make-up, šperky a vhodně zvolený šatník, aby celkový look byl naprosto dokonalý.

1. Klasické svatební účesy

Existuje mnoho druhů svatebních účesů, ale klasické svatební účesy se vyznačují jednoduchostí a elegancí. Jedním z nejpopulárnějších klasických svatebních účesů je drdol, který může být zdobený květinami nebo jemnou krajkou. Další variantou je vlasy rozpuštěné do jemných vln, případně lesklých kulatých kudrlinek. Pro krátké vlasy jsou vhodné jednoduché a decentní hřebínky nebo ozdoby s perlami či diamanty. Klasickým doplňkem ke svatebním účesům jsou dlouhé závoje, které dodají každé nevěstě šmrnc a eleganci.

2. Moderní svatební účesy

Moderní svatební účesy se v posledních letech staly velmi populární. Vyznačují se jednoduchostí a přirozeným vzhledem, který podtrhuje krásu nevěsty a celkovou atmosféru svatebního dne. Mezi oblíbené účesy patří například nesmělé drdoly s květinovými ozdobami, romantické polodlouhé účesy s navlečenými kadeřemi nebo elegantní culíky s decentní úpravou. Moderní svatební účesy usnadňují nevěstě pohyb a umožňují jinak obtížné aktivity, jako jsou např. tanec či pořizování fotografií.

3. Romantické svatební účesy

Romantické svatební účesy jsou pro mnoho nevěst tou pravou volbou, ať už se rozhodnou pro klasický drdol, zapletený cop nebo volné vlasy s květinovým doplňkem. Pro romantický účes je typické, že vypadá velmi jednoduše, ale přesto působí zvláštním šarmem. Mezi oblíbené účesy patří například nádherné vlny do bočního účesu s květinovou ozdobou, jemné rty či elegantní drdol s dlouhými kopretinami. Nejoblíbenější dochucení tohoto stylu tvoří kytice květin a perličky, které dodají celkovému looku půvab a romantiku.

4. Vlasy s květinami a ozdobami

Existuje mnoho různých stylů a trendů pro svatební účesy, ale jeden z nejromantičtějších a nejženských je účes s květinami a ozdobami v pletencích. Vlasy jsou často spleteny do lehkého drdolu nebo copu a potom ozdobeny živými květy nebo umělými ozdobami. Tento styl dodává nevěstě svěžest, krásu a přirozenost, což je ideální pro letní svatby venku v přírodě. Pro vytvoření tohoto účesu je důležité najít vhodné květiny, které budou ladit s celkovým konceptem svatebního dne a doplnit šaty.

Účesy pro svatebčany

Účes na svatbu by měl být zvolen s ohledem na styl celého dne a jednoduchost oblékání nevěsty. Jedním z oblíbených trendů jsou elegantní a romantické účesy, jako jsou kadeře s lehkými vlnami nebo polodlouhé rovné vlasy doplněné květinovým aranžmá na boku hlavy. Další možností pro krátké účesy je spátlejší střih, který může být vylepšen zdobnými šperky do vlasů. Pokud hledáte sofistikovaný účes, můžete se inspirovat elegantními kadeřemi s třásněmi nebo upravenými copánky doplněnými perličkami či jinými ozdobami pro dokonalou eleganci vašeho svatebního dni.

1. Účesy pro družičky

Svatební den je pro nevěstu a novomanžele nezapomenutelným zážitkem. A když řekneme svatba, většinou si představíme krásné šaty, upravené vlasy a dokonalý make-up. Nezapomínejme ale ani na družičky, které mají být na svatbě stejně elegantní a nádherné jako nevěsta. Pokud jde o účesy pro družičky, nabízí se mnoho různých možností. Z těch nejoblíbenějších jsou například elegantní copánky, romantické kadeře nebo moderní drdoly. Důležité je také brát v úvahu délku vlasů a celkový styl šatů družiček. Bez ohledu na to, jaký typ účesu si družičky zvolí, musí být perfektně sladěn s celkovým vzhledem a náladou celé svatby.

2. Účesy pro svatební hosty

Účesy pro svatební hosty by měly být elegantní a přitom neokázalé, aby nezakrývaly krásu nevěsty. Dlouhé vlasy můžete zkrotit do romantického copu s vázankou, nebo je opatrně zachytit do jednoduchého drdolu. Krátké vlasy mohou být zdobeny výraznými ozdobami, jako jsou květiny, perly nebo klenoty. Pro komplikovanější účesy se doporučuje návštěva profesionálního kadeřníka. Nezapomeňte však dodržovat dress code určený na pozvání a vyhnout se neslušivým odhalením těla, abyste přispěli ke správné atmosféře slavnostní události.

Péče o vlasy před svatbou

Důležitou součástí příprav na svatbu je i péče o vlasy. Pro vytvoření dokonalého svatebního účesu je totiž nutné mít zdravé a pečlivě upravené vlasy. Doporučuje se si pravidelně stříhat konečky, používat kvalitní šampony a kondicionéry a vyhýbat se častému používání žehliček a kulmofénů.

Pokud si chcete nechat udělat speciální účes u profesionála, je vhodné objednat se s dostatečným předstihem a konzultovat s ním, jak pečovat o vlasy před samotnou svatbou. Je také důležité zvolit takový účes, který bude odpovídat vašemu stylu a osobnosti, ale zároveň i celkovému stylu svatby.

Pro dodání lesku vlasů doporučujeme domácí masky z přirozených ingrediencí jako jsou avokádo, banán nebo olivový olej. Pokud trpíte nadměrným vypadáváním vlasů, může pomoci například užívání vitamínů B a D. Svého účinku pak nemusíte bát ani ovocné čaje s obsahem hořce pomerančového nebo kořene pampelišky, které pomáhají prokrvit vlasovou pokožku.

Paměťte si ale, že zdravé a pečlivě upravené vlasy nejsou jen o dokonalém svatebním účesu. Jsou to vaše vlasy, které potřebují péči po celý rok.

Stylové doplňky pro svatební účesy

Stylové doplňky jsou klíčovým prvkem pro dokonalý svatební účes. Pro nevěsty jsou to například barevné stuhy, květiny či korunky z křišťálových kamínků. Pro svatebčany se hodí elegantní mušle a manžetové knoflíky, které dodají outfitu mužskou eleganci. Výběr správných doplňků je důležitý, aby účes působil harmonicky a dokonale podtrhoval celkovou atmosféru svatby.

Rady a tipy pro dokonalý svatební účes

Svatební den je pro nevěstu a svatebčany velmi důležitým dnem, kdy chceme vypadat na 100 %. Protože dokonalý svatební účes bývá jednou z hlavních priorit, nabízím několik rad a tipů, které Vám pomohou s vytvořením krásného účesu.

1. Nalezení profesionálního kadeřníka - Pokud máte konkrétní představu o tom, jak by měl Váš svatební účes vypadat, určitě vyhledejte osvědčeného kadeřníka. Důležité je si udělat konzultaci předem a sdělit mu jaké máte požadavky.

2. Vyberte vhodný styl - Pečlivě vyberte styl svého svatebního účesu podle vašeho typu obličeje a délky vlasů. Je dobré inspirovat se na internetu nebo časopisech.

3. Nezapomeňte na doplňky - Krásná ozdoba do vlasů dodá "třešničku na dortu". Zvolte decentní květiny, korálky nebo jiné ozdoby.

4. Snažte se udržet vlasy zdravé - Ať už se rozhodnete pro dlouhé nebo kratší vlasy, mějte na paměti, že zdravé vlasy jsou důležité pro dokonalý účes. Je třeba pravidelně používat vyživující masky a kvalitní šampóny.

5. Neexperimentujte - Pokud jste již našli svůj styl a máte osvědčeného kadeřníka, raději se nechte inspirovat nebo přemýšlet nad novým stylem. Není nic horšího než přijít o plánovaný účes kvůli hádkám s vlasy.

Věřím, že následování výše uvedených tipů vám pomohou dosáhnout perfektního svatebního účesu, který podtrhne Váš krásný den!

Svatební účesy jsou klíčovým prvkem celkového vzhledu nevěsty a svatebčanů. Dobře zvolený účes může dokonale doplnit šaty, líčení i celkovou atmosféru slavnosti. Proto je při plánování svatby důležité věnovat pozornost také výběru vhodného účesu. Nároky na svatební účesy se stále mění a vyvíjejí, ale jedno zůstává vždy stejné - chtít perfektní výsledek pro tento nezapomenutelný den. S profesionálním kadeřníkem na vaší straně máte jistotu, že váš svatební účes bude naprosto dokonalý a budete se cítit krásně a sebevědomě.

Zdroje

Při přípravě na svatbu je velmi důležité myslet i na to, jaký účes si budou nevěsty a svatebčané přát. Existuje mnoho zdrojů informací o svatebních účesech. Mezi tyto zdroje patří časopisy zaměřené na svět krásy a módy, specializované webové stránky věnované svatebním účesům nebo profesionální kadeřnické salony, kde si mohou budoucí snoubenci nechat poradit s volbou vhodného účesu. Důležité je rovněž pamatovat na to, že každý člověk má jiný typ vlasů a tvar hlavy, tudíž je nutné přizpůsobit účes právě individuálním potřebám každého jednotlivce.

Publikováno: 18. 10. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Jmenuje se Lucie Vávrová.

Tagy: svatební účesy | účesy pro nevěsty a svatebčany