Revival mulletů: Nejnovější trend v účesech, který vládne světu módy

Mullet

Mullet je účes, který se v posledních letech stal více než jen módním trendem. Jedná se o střih, který kombinuje kratší delší vlasy na vrcholu hlavy a dlouhé vlasy na zadní straně hlavy. Mullet získal své jméno po rybě "mullet", která má podobný tvar jako tento účes. I když se mullet stal populárním v 80. letech, dnes ho lze vidět i u mnoha celebrit a modelek. Tento všestranný účes lze nosit jak ve formálních tak neformálních příležitostech, což z něj činí atraktivní volbu pro mnoho lidí. Přečtěte si tento článek a dozvíte se více o tomto ikonickém účesu!

Historie účesu "mullet"

Historie účesu "mullet" sahá až do 60. let 20. století, kdy se tento styl poprvé objevil v rockové kultuře. V té době byl mullet velmi populární u hudebních interpretů a fanoušků rockové hudby, ale také u sportovců, zejména hokejistů.

V průběhu 70. a 80. let se mullet stal oblíbeným účesem v americkém Jihu, kde se stal symbolem pracující třídy a zemědělců. Tento trend rychle překročil oceány do Evropy a Austrálie, kde se mullet stal populárním mezi punkery a heavy metalisty.

V 90. letech se mullet stal symbolem pro mainstreamovou kulturu v USA, zejména díky Davidovi Beckhamovi, který ho nosil během svých fotbalových her na začátku své kariéry.

Dnes je mullet stále považován za ikonický účes a objevuje se na mnoha místech po celém světě. Kromě toho si následníci nostalgicky připomínají jeho historii jako symbol rebelství, rock and rollu a pracující třídy.

Popis a charakteristika účesu

Mullet je účes, který se stal populárním v 80. letech a znovuobrození zažil v posledních letech. Charakteristickým rysem tohoto účesu jsou vlasy krátké na přední části hlavy a delší na zadní straně. Délka vlasů na zátylku může být různá - od středně dlouhých až po extrémně dlouhé vlasy, které sahají až k ramenům. Někdy jsou tyto delší vlasy prodlouženy umělými vlákny, aby dodaly účesu ještě více objemu.

Tento styl účesu se nejlépe hodí pro muže, kteří mají kulatý tvar obličeje, protože asymetrické tvary vlasů opticky zúží obrys obličeje. Nicméně mohou ho nosit i ženy s různými tvary obličeje a délkou vlasů.

Mullet byl považován za "divoký" a nekonvenční účes, což ho dělalo oblíbeným mezi rockovými hudebníky a fanoušky heavy metalu. Dnes se ale mullet stal módním trendem ve světě celebrity i mezi běžnými lidmi. Pokud si chcete pořídit mullet, doporučuje se navštívit zkušeného kadeřníka, který dokáže tento styl vlasů správně učesat a poradit s jeho péčí.

Výhody a nevýhody účesu "mullet"

Účes "mullet" je poměrně kontroverzní a v poslední době se stal populárním zejména u mužů. Jeho charakteristickým znakem je kratší část vepředu, která prudce přechází v delší vlasy vzadu. Zde jsou některé z výhod a nevýhod tohoto účesu:

VÝHODY:

- Velmi vyjadřuje individuálnost a osobitost. Pokud chcete být originální, tento účes může být tou správnou volbou.

- Snadná údržba. Díky tomu, že kratší vlasy vepředu nevyžadují příliš časté stříhání, můžete udržovat svůj styl déle bez nutnosti častých návštěv kadeřníka.

- Může skrýt asymetrické rysy obličeje jako jsou například velké uši nebo nerovné linie tváře.

NEVÝHODY:

- Mohou se stát spojeny s určitými stereotypy a předsudky. Někteří lidé mohou považovat tento účes za ponižující nebo směšný.

- Účes není vhodný pro každého typu obličeje. Vysoká čela nebo kalená hlava mohou být zvýrazněny a vypadat ještě větší.

- Může být obtížné ho nosit formálních situacích. Pokud se uchýlíte k tomuto účesu, budete si muset být vědomi toho, že jej nebudete moci použít pro každou příležitost.

Celkově lze říci, že účes "mullet" je osobitý a originální styl pro ty, kteří chtějí vyjádřit svou individualitu. Nicméně před jeho zvolením byste si měli uvědomit jeho související výhody i nevýhody.

Inspirace a variace účesu "mullet"

Pokud hledáte nový způsob, jak osvěžit svůj vzhled, může být účes "mullet" jednou z vašich inspirací. Tento unikátní styl je charakterizován kratšími vlasy na vrchní části hlavy a delšími vlasy na zátylku a kolem uší. Mullet se stává stále populárnějším mezi lidmi, kteří chtějí vyjádřit svou individualitu a odvahu.

Jednou z výhod tohoto účesu je jeho variabilita - existuje nespočet možností, jak si s mulletem hrát a přizpůsobit ho svému stylu. Můžete zvolit subtilní verzi s mírným rozdílem délek vlasů nebo radikálnější verzi s extrémními kontrasty. Dnes lze vidět mullety s přidanými barvami nebo zdobeními, což dodává tomuto tradičnímu stylu moderní twist.

Navzdory svému kontroverznímu pověstnictví se mullet může stát skutečným módním statementem pro ty, kdo jsou ochotni riskovat. Zkuste si tedy posunout hranice a dát šanci této ikonické úpravě!

Celebrity s účesem "mullet"

Účes "mullet" nebyl v posledních letech tak populární jako kdysi, nicméně stále můžeme často vidět celebrity, které se odvážily s tímto vzhledem. Mezi ně patří například herec a zpěvák Jared Leto, který svůj mullet představil na udílení cen Oscar. Další známou celebritou s tímto účesem je například Billy Ray Cyrus, otec populární zpěvačky Miley Cyrus. Mulletem se pochlubil i fotbalový trenér José Mourinho či zpěvák David Bowie v 80. letech. Účes "mullet" může být kontroverzní a pro někoho určitě extravagance, avšak pro ty odvážnější může být zajímavou volbou, jak se odlišit od běžného průměru.

Jak si udělat účes "mullet" doma

Pokud chcete mít účes "mullet" doma, potřebujete několik věcí. Nejdůležitější je účesový strojek s různými nástavci, který vám pomůže s ostříháním vlasů. Dále budete potřebovat hřeben, stříhací nůžky a lahvičku se sprejem na vlasy.

Na začátku musíte rozhodnout, jakou délku chcete mít na horní a spodní části hlavy. Obvykle se horní část nechává delší než spodní část, ale záleží to na vašich preferencích. Pak nalepte horní část vlasů pomocí hřebene a ostřihněte ji pomocí střihacích nůžek tak, aby byla o něco delší než spodní část.

Poté přejděte k ostříhání spodní části vlasů pomocí strojku s nástavcem pro krátké vlasy. Pokud chcete udržet delší délku na temeni hlavy, použijte nástavec na 2-3 centimetry. Pak podejte strojek bez nástavce a upravte detaily kolem uší a za krkem.

Nakonec použijte sprej na vlasy k přidání textury a tvaru. Mullet bývá tradičně docela drsný a rozcuchaný, takže toho nebojte přidat. A hotovo!

Pokud vám v účesu něco nesedí, nebuďte smutní. "Mullet" je poměrně snadný účes na úpravu, takže si můžete hrát s délkou a tvarem vlasů, dokud nedosáhnete požadovaného looku.

Stylové doplňky a oblečení k účesu "mullet"

Účes "mullet" je zajímavou kombinací krátkých vlasů na čele a temeni hlavy s delšími vlasy na zátylku. Tento účes se stal populárním v 80. letech a nyní se opět objevuje jako trendový styl. Pokud máte "mullet", můžete si dovolit oblečení a doplňky, které podtrhnou jeho neobvyklý styl.

Zvolte doplňky a oblečení, které budou korespondovat s rockovým stylem "mullet". Zkuste koženou bundu nebo jeansovou bundu zdobenou nitěmi ve světlejším odstínu, která dává kontrast k tmavším vláskům na zátylku. K účesu také skvěle sednou náušnice v podobě křížků nebo řetězy připevněné k piercingům na uších.

Pokud rádi nosíte šperky, zkuste stříbrné řetězy s přívěsky, jako jsou lebky nebo jiné rockové symboly. Obleknout byste se mohli také do trika s obrázky vaší oblíbené kapely a kalhoty ve stylu skinny jeans.

Nezapomeňte, že k účesu "mullet" patří také dobrý make-up. Vytvořte si ostrý vzhled se stínem na oči a řasenkou. Přidání tmavě rudých rtů dotváří celkový styl, který bude skvěle ladit s vaším novým účesem.

Berte na vědomí, že "mullet" je opravdu nekonvenční účes a bude vyžadovat trochu odvahy nosit ho ve společnosti. Ale pokud jste připraveni být trochu odlišní, pak si užijete více zábavy a stylu, než kdybyste měli tradičnější účes.

Účes "mullet" jako módní trend

V poslední době se stále více lidí zajímá o účes "mullet". Tento styl se stal velmi populárním mezi muži i ženami a může být viděn na mnoha celebritách. Účes "mullet" je charakterizován krátkými vlasy na přední straně hlavy a delšími vlasy v zadní části, někdy s ofinou. Tento kontrast mezi kratšími a delšími vlasy vytváří unikátní vzhled, který mnoho lidí miluje. Nicméně, tento módní trend nemusí být pro každého vhodný a vyžaduje neustálou údržbu. Pokud si ale chcete vyzkoušet nový a odvážný look, "mullet" by mohl být právě ten správný účes pro vás!

Závěrem lze konstatovat, že účes mullet je spjatý s určitou érou a módním stylem. I když se v 80. letech stal velmi populárním, dnes už ho nosí málokdo. Nicméně stále má své fanoušky a jeho variace se objevují i na různých přehlídkách nebo v hudebních videoklipech. Zajímavé je, jak tento účes dokázal zaznamenat tak obrovský rozmach a dodnes si udržet své místo v popkultuře.

Publikováno: 09. 10. 2023

Kategorie: móda

Autor: Amálie Novotná

Tagy: mullet | účes