Tanga: Odvážná volba spodního prádla?

Thong

Historie tang

Původ slova „tanga“ je zahalen tajemstvím, ale jeho historie sahá až do starověku. Již starověké kultury v Africe, Asii a Jižní Americe používaly bederní roušky a ozdoby, které zakrývaly jen to nejnutnější. Tyto kusy oděvu sloužily nejen praktickým účelům, ale měly i symbolický a rituální význam. V některých kulturách byly symbolem plodnosti a sexuality, v jiných zase sloužily jako ochrana před zlými duchy.

Moderní tanga, jak je známe dnes, se začala objevovat ve 20. století. Vliv na to mělo uvolnění společenských norem a rozvoj plážové módy. V 50. letech se tanga stala populární v Brazílii, kde je dodnes neodmyslitelnou součástí karnevalových kostýmů. Do Evropy a Severní Ameriky se tento styl spodního prádla dostal v 60. a 70. letech a od té doby si získal oblibu po celém světě. Dnes existuje nepřeberné množství stylů a střihů tang, od minimalistických modelů až po luxusní kousky zdobené krajkou a výšivkami.

Různé styly tang

Tanga a tangáče, ačkoliv se názvy podobají, odkazují na trochu odlišné styly spodního prádla. Klasické tanga, často nazývané také jako string tanga, se vyznačují velmi úzkým proužkem látky vzadu, který je veden středem hýždí. Tento minimalistický design odhaluje většinu hýždí a je oblíbený pro svou svůdnost a pro to, že se nerýsuje pod oblečením. Tangáče oproti tomu obvykle disponují trojúhelníkovým kouskem látky vpředu a tenkými šňůrkami nebo proužky látky po stranách. Zadní část tangáčů může být různě řešena, od klasického úzkého proužku až po širší pruhy nebo krajkové detaily.

Výběr mezi tangem a tangáči je otázkou osobního vkusu a příležitosti. Zatímco tanga jsou ideální pod přiléhavé oblečení, tangáče mohou být pohodlnější pro běžné nošení. Existuje nepřeberné množství stylů, barev a materiálů, ze kterých si můžete vybrat, od jednoduchých bavlněných modelů až po luxusní krajkové varianty.

Materiály a zdobení

Tanga a thongy, to je svět sám pro sebe, co se materiálů a zdobení týče. Od jemné krajky po sportovní mikrovlákno, výběr je obrovský a záleží jen na vás, v čem se budete cítit nejlépe a nejvíc sexy. Bavlna je stále oblíbená pro svou prodyšnost, ale na scénu se derou i modernější materiály jako je modal nebo bambusové vlákno, které jsou hebké na dotek a šetrné k vaší pokožce. Pokud jde o zdobení, fantazii se meze nekladou. Jemné krajkové lemování, svůdné průstřihy, roztomilé mašličky nebo provokativní řetízky, to vše a mnohem více najdete na dnešním trhu. Nebojte se experimentovat s barvami a vzory. Od klasické černé a bílé, přes romantickou červenou a růžovou až po divoké zvířecí vzory, výběr je jen na vás. Pamatujte, že spodní prádlo je odrazem vaší osobnosti, tak se nebojte ukázat světu, kdo doopravdy jste!

Výběr správné velikosti

Při výběru správné velikosti tang nebo tanga je důležité zohlednit několik faktorů. V první řadě je to pohodlí. Tangy a tanga by měly přiléhat k tělu, ale neměly by vás škrtit ani zařezávat. Důležitá je také velikost boků a pasu. Pokud si nejste jistí svou velikostí, je vždy lepší zvolit o číslo větší tanga. Příliš těsné prádlo může být nepohodlné a může způsobovat odírání. Naopak příliš volné tanga nebudou držet na svém místě a nebudou plnit svou funkci.

Při výběru tang a tanga je důležitý také materiál. Měly by být vyrobeny z prodyšného materiálu, který je příjemný na dotek. Oblíbené jsou tanga z bavlny, krajky nebo mikrovlákna. Důležitá je také kvalita zpracování. Švy by měly být ploché a pružné, aby nedřely.

Nebojte se vyzkoušet různé styly a střihy, abyste našli ty, které vám budou nejlépe sedět. Ať už zvolíte jakýkoli typ, nejdůležitější je, abyste se v něm cítili pohodlně a sebevědomě.

Nošení a péče o tanga

Tanga, někdy také nazývaná tanga kalhotky, jsou typem spodního prádla, které se vyznačuje minimálním pokrytím v zadní části. Jsou oblíbené pro svou nenápadnost pod oblečením, jelikož nevytvářejí viditelné linie. Při nošení tang je důležité dbát na hygienu a výběr správné velikosti. Příliš těsné tanga mohou způsobovat odírání a podráždění pokožky, zatímco příliš volné mohou sklouzávat a být nepohodlné. Doporučuje se volit tanga z prodyšných materiálů, jako je bavlna, aby se minimalizovalo pocení a množení bakterií.

Vlastnost Tanga
Typ spodního prádla Dámské, Pánské (méně obvyklé)
Krytí Minimální
Materiál Bavlna, krajka, satén, nylon, a další
Styl Sportovní, elegantní, sexy
Výhody Žádné viditelné linie pod oblečením
Nevýhody Může být nepohodlné, nevhodné pro všechny aktivity

Péče o tanga je podobná jako u ostatního spodního prádla. Je vhodné je prát po každém nošení v teplé vodě s pracím prostředkem určeným na jemné prádlo. Vyhněte se použití aviváže, která může dráždit citlivou pokožku v oblasti genitálií. Tanga by se neměla sušit v sušičce, protože vysoká teplota může poškodit jejich elastická vlákna. Místo toho je nechte volně uschnout na vzduchu. Dodržováním těchto jednoduchých pokynů prodloužíte životnost svých tang a zajistíte si maximální komfort při jejich nošení.

Oblíbenost a kontroverze

Tanga a thongy, dva střihy spodního prádla, které vzbuzují vášně a rozpory už po desetiletí. Pro některé jsou symbolem svobody a sexuality, pro jiné ztělesněním nevkusu a provokace. Jejich popularita kolísá s módními trendy a společenskými normami. V 90. letech se tanga stala masovou záležitostí, viditelná i pod bokovými džíny, což vyvolalo vlnu kritiky i obdivu. Zatímco jedni oceňovali odvážnost a sebevědomí, druzí odsuzovali úpadek morálky a objektivizaci ženského těla.

Dnes už tanga a thongy tolik kontroverze nebudí, i když jejich vnímání se liší generace od generace. Mladší generace je vnímá jako běžnou součást šatníku, starší generace v nich stále může spatřovat něco nevhodného. Ať už je váš názor jakýkoli, jedno je jisté: tanga a thongy si své místo v historii spodního prádla vydobyly a jen tak nezmizí.

Tanga v populární kultuře

Tanga se stala součástí populární kultury a pronikla do filmů, hudby i módy. V 90. letech se staly ikonickým prvkem tehdejší pop kultury, kdy je s oblibou nosily hvězdy jako Britney Spears a Christina Aguilera. Jejich odvážné kostýmy s tangy vykukujícími z nízkých kalhot se staly symbolem sexuální revoluce a emancipace. Tanga se objevila i na filmovém plátně, například ve filmu "Showgirls" z roku 1995, který se stal kultovní klasikou. V módním průmyslu se tanga staly inspirací pro mnoho návrhářů a objevily se na přehlídkových molech po celém světě. Značky jako Victoria's Secret udělaly z tangy nedílnou součást svých kolekcí spodního prádla. V hudbě se tanga stala symbolem provokace a sexuality, o čemž svědčí i texty některých písní. V neposlední řadě se tanga stala i terčem vtipů a narážek v komediích a stand-up vystoupeních. I přes kontroverze a rozdílné názory na ně, tanga bezpochyby zanechala v populární kultuře výraznou stopu a stala se symbolem sexuality, emancipace a módního experimentu.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: oblečení

Autor: Jmenuje se Lucie Vávrová.

Tagy: thong | tanga