Úrazová nemocnice Brno: Specializovaná péče pro nečekané situace

Úrazová Nemocnice Brno

Co je to úrazová nemocnice Brno a jaké služby poskytuje?

Úrazová nemocnice Brno je specializované zdravotnické zařízení poskytující komplexní péči při nečekaných situacích a urgentních stavech, jako jsou úrazy, otravy či akutní onemocnění. Tato nemocnice disponuje moderním vybavením a kvalifikovaným personálem schopným poskytnout rychlou a efektivní lékařskou pomoc v nouzových situacích. Mezi služby poskytované úrazovou nemocnicí patří urgentní chirurgie, traumatologie, resuscitace, radiodiagnostika a mnoho dalších specializovaných lékařských procedur.

Kde se nachází úrazová nemocnice v Brně a jak se k ní dostanete?

Úrazová nemocnice Brno se nachází na ulici Ponávka 6, ve čtvrti Brno-střed. Pro návštěvníky je snadno dostupná jak automobilem, tak i městskou hromadnou dopravou. Pokud se rozhodnete přijet autem, v okolí nemocnice je možné využít placené parkoviště pro pacienty a návštěvníky. Pro cestu městskou hromadnou dopravou lze využít tramvajové linky číslo 1 a 6 s výstupem na zastávce Semilasso. Úrazová nemocnice je tedy dobře dostupná z různých částí města pro ty, kteří potřebují rychlou a kvalitní lékařskou péči v nečekaných situacích.

Jaké jsou otevírací hodiny a kontaktní informace pro úrazovou nemocnici v Brně?

Otevírací doba Úrazové nemocnice Brno je nepřetržitá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pro kontaktování nemocnice můžete využít telefonní číslo +420 545 538 111 nebo e-mail info@unbrno.cz. Adresa nemocnice je Ponávka 6, Brno-Černá Pole, a pro přesnou navigaci lze využít GPS souřadnic 49.213352, 16.619064. V případě naléhavých situací je možné využít také linku tísňového volání 155.

Jaké jsou specializace a oddělení úrazové nemocnice v Brně?

Úrazová nemocnice v Brně je specializovaná na poskytování péče při urgentních a nečekaných situacích. Mezi hlavní oddělení patří traumatologické oddělení, chirurgické oddělení, ortopedické oddělení, neurochirurgické oddělení a oddělení urgentní medicíny. Tato široká škála specializací umožňuje poskytnout komplexní péči pro různé typy úrazů a zdravotních stavů. Důležitou součástí je i spolupráce s dalšími odbornými pracovišti v regionu pro optimální léčbu pacientů.

Jaké jsou zkušenosti pacientů s léčbou v úrazové nemocnici Brno?

Zkušenosti pacientů s léčbou v Úrazové nemocnici Brno jsou obecně velmi pozitivní. Pacienti oceňují rychlost a efektivitu poskytované péče, kvalifikovaný personál a moderní vybavení nemocnice. V průzkumech spokojenosti pacientů je Úrazová nemocnice Brno pravidelně hodnocena jako jedna z nejlepších ve svém oboru v České republice. Pacienti také chválí přátelský přístup lékařů a sester, kteří se o ně starají s empatií a profesionalitou.

Jaké jsou možnosti parkování a další praktické informace pro návštěvníky úrazové nemocnice v Brně?

Pro návštěvníky Úrazové nemocnice v Brně jsou k dispozici parkovací místa přímo u nemocnice, ale kvůli omezené kapacitě se doporučuje využít i okolní placená parkoviště. V blízkosti se nachází také zastávka MHD, což usnadňuje přístup k nemocnici. Pro pacienty s omezenou pohyblivostí je možné využít bezbariérový přístup a speciální parkovací místa. Při návštěvě je vhodné mít u sebe platný občanský průkaz a kartu pojištěnce pro snadnější administrativní procesy.

Jaká je historie a význam úrazové nemocnice Brno pro obyvatele města a okolí?

Úrazová nemocnice v Brně má dlouhou historii sahající až do roku 1902, kdy byla založena jako první úrazová nemocnice v tehdejším Rakousko-Uhersku. Od té doby se stala klíčovým poskytovatelem specializované péče pro pacienty s akutními poraněními a nečekanými zdravotními situacemi. Díky svému významu a kvalitní péči se stala nedílnou součástí zdravotnické infrastruktury města Brna a širokého okolí, poskytujíc důležitou pomoc obyvatelům v nouzi.

Publikováno: 21. 03. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Jmenuje se Lucie Vávrová.

Tagy: úrazová nemocnice brno | zdravotnické zařízení